fbpx

F.A.q. 

najczęściej zadawane pytania

    przewiń

Każdy. Nie warto czekać na ostatni moment, czyli pierwszą falę upałów. Dlaczego? Klimatyzacja przydaje się nie tylko wtedy, gdy za oknem jest +35 stopni, ale i w ciągu roku. Zimą możemy nią skutecznie dogrzać pomieszczenia. Instalacja klimatyzacji w szczycie sezonu może wiązać się z dłuższym oczekiwaniem na montaż.

Oczywiście. Nie raz instalowaliśmy klimatyzację w mieszkaniu w bloku czy kamienicy. W czasie wizji lokalnej znajdujemy odpowiednie rozwiązanie tak, aby zapewniało komfortową temperaturę wewnątrz, a jednocześnie nie było kłopotliwe dla sąsiadów. Wiemy, że klienci obawiają się hałasu emitowanego przez jednostkę zewnętrzną. Nowoczesne rozwiązania, które oferujemy wraz z odpowiednim miejscem montażu minimalizują ten problem.

Producenci marek Cooper & Hunter oraz Sinclair dają 5-letnią gwarancję, Toshiba 3-letnią. Warunkiem zachowania gwarancji jest wykonywanie dwóch przeglądów rocznie. 

Przydatna może być informacja o rodzaju budynku (dom jednorodzinny, biuro czy sklep itp.), ilości pomieszczeń i metrażu, który chcesz schłodzić. Informacje te nie są konieczne, ponieważ i tak zawsze umawiamy się na bezpłatną wizję lokalną, w czasie której wykonujemy pomiary.

Wszystko zależy od danego momentu. Latem, w szczycie sezonu czas ten może wynosić do 4 tygodni. Dlatego zachęcamy do kontaktu w sprawie klimatyzacji w dowolnym momencie w ciągu roku.

Nie. W przypadku instalacji w budynku wolnostojącym w ogóle nie ma takiego ryzyka. Jeśli klimatyzator instalowany jest w bloku czy kamienicy, hałas też nie będzie stanowił problemu. Wbrew pozorom jednostki zewnętrzne nie hałasują.

Marki klimatyzatorów, które instalujemy kładą nacisk na energooszczędność urządzeń. Odpowiednio dobrany, poprawnie zainstalowany klimatyzator, regularnie poddawany przeglądom zaskoczy Cię poborem energii elektrycznej. Zobacz przykładowe wyliczenie, jakie wykonaliśmy dla klimatyzatora Cooper & Hunter o mocy nominalnej 2,6 kw - artykuł na naszym blogu.

Montaż klimatyzacji może trwać 4 godziny, ale bywają przypadki, że zajmuje cały dzień. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji i warunków montażu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, to nie problem - zadzwoń i zapytaj.