fbpx

Przegląd klimatyzacji - dlaczego to takie ważne?

Przegląd klimatyzacji to przede wszystkim wyczyszczenie filtrów powietrza, zdezynfekowanie parownika i tacy ociekowej. Wszystkie te miejsca to skupisko różnorakich bakterii i wirusów. Przegląd klimatyzacji to także sprawdzenie poszczególnych układów klimatyzatora od układu zasilającego poprzez układ chłodniczy, sterujący, układ spływu kondensatu skroplin.

Dlaczego przeglądy klimatyzacji są ważne?

Dezynfekcja parownika i czyszczenie filtrów to nic innego jak neutralizacja bakterii, które wdychamy podczas korzystania z klimatyzacji. Ból gardła, katar, nieprzyjemny zapach z klimatyzatora to ostateczny znak na przegląd urządzenia.

Sprawdzanie poszczególnych układów urządzenia ma na celu wyeliminowanie większości awarii, które mogłyby się wydarzyć, np.:

  • Sprawdzenie poborów prądu oraz napięć pozwala na wcześniejsze wykrycie złego funkcjonowania i może uchronić nas przed uszkodzeniem sprężarki, która jest sercem urządzenia i jej wymiana jest kosztowna.
  • Sprawdzenie spływu kondensatu skroplin to zapobieganie awarii wycieku podczas użytkowania klimatyzacji w upalne dni.
  • Sprawdzenie ciśnienia w układzie freonowym to również diagnoza, czy układ jest szczelny i bezproblemowo będziemy go mogli użytkować, kiedy będzie taka potrzeba.

Reasumując:

Lepiej zapobiegać niż naprawiać, a profesjonalny przegląd klimatyzacji podwyższy Twój komfort oraz spokój i wydłuży żywotność urządzenia.

Zalecamy wykonywanie dwukrotnych przeglądów okresowych w roku. Przed sezonem (wiosna) i po sezonie (jesień).